ВАКЦИНАЦІЯ ВІД ГРИПУ. ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ.


06.02.2024 року на базі нашого закладу освіти відбувся цікавий тренінг навчання працівників закладів освіти навичкам надання першої допомоги.

   Тренінг проводився командою парамедиків «Life in Yor hands”

Програма тренінгу складалася з таких тем:

-Алгоритм надання першої 

  допомоги;

-Відновне положення;

-Безпечний доступ до  

   постраждалого;

-Серцево-легенева реанімація;

-Методи зупинки критичних   

  кровотеч.

    Всі присутні працівники отримали знання,які відповідають сучасним стандартам та закріпили їх практичним відпрацюванням технік першої допомоги постраждалим та самодопомоги.


Десять порад батькам від медичної сестри

 

ЗДО №229

 

 

 

 

 

 

 

Порада 1. З усіх питань щодо здоров’я вашої дитини слід звертатися до лікаря-педіатра, який призначає лікування або при необхідності направляє дитину на обстеження до інших лікарів-фахівців. В особливих випадках, щоб не було затримки термінів початку лікування, при появі перших характерних ознак захворювань рекомендується відразу звертатися до фахівця в даній галузі медицини.

 

Порада 2. Якщо ви помічаєте, що ваша дитина у колі своїх однолітків відрізняється незручністю рухів, поганою промовою, якщо у неї бувають непритомність, запаморочення, головні болі, блювота, її закачує у транспорті, необхідно проконсультувати дитину у невропатолога.

 

Порада 3. Зверніть увагу на поведінку дитини: надмірна рухливість, гіперзбудливість або, навпаки, млявість, стомлюваність, плаксивість, страхи, порушений сон, нав’язливі руху – це найбільш поширені симптоми психічної напруги ще слабкої нервової системи дитини-дошкільника. При появі цих ознак обов’язково слід показати дитину дитячому психіатру.

 

Порада 4. Ваша дитина часто перепитує або не завжди реагує на звернену до неї мову, у неї бувають часті ангіни, втрата голосу, кашель, постійний нежить, якщо дитина спить з відкритим ротом, хропе уві сні, гугнявить при розмові – проконсультуйте дитину у ЛОР-лікаря ( отоларинголога).

 

Порада 5. Якщо у дитини поганий апетит, часто виникає нудота, блювота, порушення стільця (запор, рідкий стілець), болі в животі (до їжі, після їжі), слід звернутися за кваліфікованою допомогою до лікаря-гастроентеролога.

 

Порада 6. Звернення за консультацією лікаря-алерголога необхідно в тих випадках, якщо в дошкільному періоді у дитини виникає реакція (висип, набряк, утруднене дихання, раптовий нежить, чхання) на якусь їжу, запахи, пилок квітів, ліки, щеплення.

 

Порада 7. Запалення шкіри на різних ділянках тіла (частіше на руках і ногах), що супроводжується почервонінням, сверблячкою, лущенням, ексудацією – можливо, це ознаки хронічного дерматиту або екземи, вилікувати які допоможе лікар-дерматолог. До дерматолога слід звертатися за будь-яких видимих змін стану шкірних покривів, нігтів, волосся.

 

Порада 8. Якщо ви помічаєте, що дитина прищурює повіки, коли розглядає віддалені предмети, або низько нахиляється над листом альбому або книги, близько сідає до екрану телевізора, якщо вона здалеку (з відстані 5 метрів) не розрізняє дрібні (до 1 см в діаметрі) предмети, необхідно перевірити гостроту зору вашої дитини – зверніться до окуліста (офтальмолога).

 

Порада 9. Постійно звертайте увагу на поставу дитини: при ходьбі вона сутулиться, у неї одне плече нижче іншого, лопатки сильно виступають при випрямленій спині; сидячи на стільці, вона помітно прогинається в ту чи іншу сторону, намагається часто міняти позу, низько нахиляється (майже лягає на стіл) під час малювання і т.п. – Обстеження стану хребта повинен зробити фахівець-ортопед.

 

Порада 10. Не забувайте про необхідність обов’язкових профілактичних оглядів вашої дитини наступними фахівцями: ендокринологом (попередження захворювань щитовидної залози, діабету, ожиріння, порушень росту), хірургом (виявлення вроджених аномалій), стоматологом (виявлення і лікування карієсу), кардіологом (діагностика порушень функції серця і судин ), логопедом (порушення мови і сприйняття звуків).

 


Консультація "Чому діти хворіють восени?"


Медико - педагогічні умови для організації повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей влітку


            ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ                                            (27.04.-30.04. 2023 рік)                   

 на дитячих точках "Спільно" ЮНІСЕФ в Запоріжжі

Захистіть себе та дітей

Шановні батьки!

  З 24.04 по 30.04.2023 ВОЗ проводить всесвітній тижденьімунізації. Імунізація (за визначенням Всесвітньої організації охорониздоров’я) — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби, і який зазвичай здійснюєтьсяшляхом введення вакцини.

  До інфекцій, яким можна запобігти щепленнями, належать: кашлюк,дифтерія, правець, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуха, гепатит B,гемофільна інфекція, пневмококова інфекція, менінгококова інфекція, ротавірусна інфекція, вітряна віспа, гепатит A, папіломавірусна інфекція та

інші.

  Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби.

  Вакцинація має на меті захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї.

   Дитина, яка не отримала щеплення проти тих чи інших інфекцій, наражається на великий ризик захворіти, особливо якщо таких дітей стає з року в рік більше. Застосування вакцин знижує вірогідність поширення відповідних інфекцій у сотні разів. На сьогоднішній день альтернатив вакцинації з метою профілактики захворювання на відповідні інфекції немає. Ризик поширення захворювань серед дітей, які не отримали щеплення, значно вищий, ніж у захищених шляхом вакцинації.

 Досягнення вакцинації

Щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти 2,5 млн дитячих життів. Ось кілька фактів про досягнення вакцинації:

 завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу;

 захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%, ще трохи й людство назавжди

знищить цю страшну хворобу;

 знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк, краснуху,

захворюваність менінгітами, раком печінки;

 глобальна смертність від кору знизилася на 75%;

 знизилася щорічна смертність від правця новонароджених більш ніж у 13 разів.

Колективний імунітет

Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб, яким можна запобігти щепленнями, — це називається колективним імунітетом. У разі зниження популяційного імунітету рівень захворюваності на інфекції, проти яких здійснюють вакцинацію, зростає.

ВООЗ застерігає, що якщо рівень охоплення населення країни щепленнями падає на кілька % це створює сприятливі умови для поширення інфекційних хвороб, що нижчий колективний імунітет, то вище шанс виникнення спалахівта епідемій.

Календар щеплень

В різних країнах до Національного календаря щеплень включені різні інфекційні хвороби, для запобігання яких проводиться вакцинація. Перелік цих хвороб залежить від рівня інфекційної захворюваності в країні, фінансових можливостей, доведених наукою доказів, щодо доцільності та ефективності вакцин, рекомендацій фахівців тощо.

Вакцинація в Україні проводиться у відповідності до Календаря щеплень, який розроблено з урахуванням міжнародного досвіду, і на сьогодні, за умови його дотримання, він є найоптимальнішим для забезпечення повноцінного імунітету.

Профілактичні щеплення населенню в Україні здійснюють відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 11.08.2014 № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні». Цим наказом затверджено Календар щеплень, який визначає зокрема:

 перелік та порядок здійснення щеплень;

 порядок вакцинації дітей з порушеним графіком щеплень;

 порядок щеплення осіб з особливостями стану здоров’я;

 рекомендовані щеплення тощо.

У цьому Календарі основні терміни вжито в таких значеннях:

 вакцинація (щеплення, імунізація) — створення штучного імунітету в

людини до певних інфекційних хвороб шляхом введення вакцини, анатоксину

чи імуноглобуліну;

 первинний вакцинальний комплекс — курс профілактичних щеплень,

необхідний для створення базового імунітету проти певних інфекційних

хвороб;

 ревакцинація — повторне введення вакцини чи анатоксину з метою

підтримання штучного імунітету в людини до певних інфекційних хвороб.

Бережіть себе, та своїх дітей!


Рекомендації щодо безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану


ВСЕ ПРО СOVID - 19: ДЛЯ ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ!



Батькам про профілактичні щеплення


Що варто знати про кір !


Якщо дитина відмовляється від їжі



Лікарі- стоматологи з уроком на тему:"Профілактика стоматологічних захворювань"