РІЧНІ ЗАВДАННЯ на  2023 – 2024 н. р.

 

І.  Спрямувати роботу педагогічного колективу на моральне виховання як одне з основоположних у розвитку й становленні особистості дитини дошкільного віку (2).

 

  ІІ.  Розвивати в дітей дошкільного віку креативність за допомогою інтеграції різних видів образотворчого мистецтва (1).

 

ІІІ. Удосконалити роботу з підвищення фахового рівня педагогічних працівників щодо організації освітнього процесу за дистанційною формою й надання педагогічної підтримки дітям дошкільного віку та  їхнім батькам .

 

 


До вашої уваги!

Лист МОН України № 1/6990-23 від 17.05.2023 "Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо- зимового періоду 2023/24 року " та додаток до листа "Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2023/ 2024 н. р. у закладах дошкільної освіти".

Download
Лист МОН підготовка до навчального 2023-
Adobe Acrobat Document 176.1 KB
Download
Методичні рекомендації.pdf
Adobe Acrobat Document 244.5 KB

ШАНОВНІ УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

На виконання 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Запорізької Обласної Державної Адміністрації

від 31.08.2022року 376, 

рішення засідання Педагогічної ради ЗДО 229 ""Дніпряночка""

з 01.09.2022 року

 

на час дії правового режиму воєнного стану в Україні та зміни безпекової ситуації в місті Запоріжжя запроваджено дистанційну форму організації навчання (протокол засідання Педагогічної ради в ЗДО 229 від 29.08.2022 1 )


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/3845-22 від 02 квітня 2022 року

«Про рекомендації для працівників
закладів дошкільної освіти на період
дії воєнного стану в Україні
»

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕДАГОГАМ

 

 

щодо забезпечення якості дошкільної освіти в умовах війни

Download
МОН рекомендації для педагогів.pdf
Adobe Acrobat Document 219.5 KB

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/3845-22 від 02 квітня 2022 року

«Про рекомендації для працівників
закладів дошкільної освіти на період
дії воєнного стану в Україні
»

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ ВИХОВАНЦІВ

 

 

щодо забезпечення якості дошкільної освіти в умовах війни

Download
МОН рекомендації для батьків.pdf
Adobe Acrobat Document 209.3 KB

КРАСИ Й ЛЮБОВІ ЧИСТІ КОЛЬОРИ

Інноваційний освітній проєкт для педагогів "Українські народні митці: від давнини до сьогодення" успішно впроваджується в закладі дошкільної освіти (яслах-садку) комбінованого типу № 229 "Дніпряночка" Запорізької міської ради в тісній співпраці зі старшим науковим співробітником Запорізького обласного художнього музею Т. П. Гончаренко. 

25 січня 2024 року відбулася глибоко змістовна, емоційна лекція "Краси й любові чисті кольори", присвячена вагомій колекції декоративно-прикладного мистецтва нашого музею та масштабній регіональній виставці "Запорізький край. Декоративне мистецтво. Традиції. Новації", що експонувалася в Національному музеї українського народного мистецтва в Києві 2019 року, започаткувавши довготривалий всеукраїнський арт-проєкт і достойно репрезентуючи творчі досягнення талановитої запорізької когорти. 

Педагоги значно розширили свій культурний кругозір: дізналися про різноманіття декоративно-прикладного мистецтва, історію формування музейної колекції, видатні імена  народних майстрів і професійних художників, славні династії України. Надзвичайно радує щире зацікавлення цариною мистецтва директорки закладу Тетяни Володимирівни Штанько, вихователя-методиста Тетяни Андріївни Савченко й усього колективу!

Слухачі виявили особливий інтерес до відродження козацького рушника запорізькими вишивальницями (творчі об'єднання "Мальва" і "Цвіт калини"), до подвижницької діяльності відомих майстринь В. Г. Харлової, С. І. Ігнатченко, Н. М. Денисюк, Р. М. Кутасевич, сестер О. П. Артем'євої та В. П. Юхименко й інших. Прагнули дізнатися про тонкощі емалей С. П. Марчука, високохудожній текстиль Т. І. Власенко, віртуозні козацькі люльки Ф. Д. Сполітака, самобутні етнографічні іграшки та мальованки Г. П. Павлів, вишукані прикраси подружжя Москаленків і Т. С. Рожкової, оригінальні скульптури А. М. Івченка й О. В. Шкалікова, першокласну кераміку династії Бережненків, подружжів Вільчинських і Жолудів, витончені витинанки С. В. Сорочана та Ю. О. Стульнікової, ще багато іншого.

З приємністю згадували вихователі проведені в "Дніпряночці" майстер-класи з петриківського розпису Н. М. Рибак і ліплення глиняної іграшки О. І. Гаркавченка, нашого земляка-одесита, нещодавно нагородженого Премією за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини. 

Велику цікавість викликала в педагогів чудова міні-виставка з приватної колекції музейниці: твори народних майстрів Н. М. Рибак та І. В. Приходька, професійних художників Т. І. Власенко й С. П. Марчука. Серед мистецтвознавчої літератури про колекцію декоративно-прикладного мистецтва Запорізького художнього музею з радістю впізнали лекторку Т. П. Гончаренко на світлині журналу "Народне мистецтво", 2004, № 1-2.

"Ми вражені, скільки талановитих художників декоративного мистецтва в нашому Запоріжжі!" - прозвучало від педагогів наприкінці лекції. Висловлюємо щиру подяку всім митцям, які збагачують наш духовний світ, привносять у складне сьогодення Добро, Красу й Радість!


З метою виявлення рівня знань педагогів про поняття "Творчість", "Креативність", "Творча особистість", в ЗДО "Дніпряночка" пройшов семінар - практикум з елементами ігрового тренінгу "Творчий педагог - творча дитина". Присутні мали змогу ознайомитися з досвідом колег по  використанню нетрадиційних технік малювання , по розвитку творчих здібностей дітей засобами конструктивної діяльності.  Педагоги продемонстрували злагодженість, творчість, тактовність, толерантність, працюючи в команді, при створенні колажів. Підводячи підсумок роботи на семінарі з елементами ігрового тренінгу, присутні прийшли до висновку: лише від нас, нашого розуміння дітей, своєчасне виявлення задатків, здібностей, залежить наскільки творчими виростуть наші вихованці. Усе у Ваших руках, шановні педагоги!!!


Неймовірні враження від зустрічі зі старшим науковим співробітником Запорізького обласного художнього музею Тамарою Гончаренко залишилися у педагогів ЗДО комбінованого типу N229 "Дніпряночка"Запорізької міської ради. Поринути у світ народного мистецтва України, ознайомлення з життєвим та творчим шляхом народного гончаря Василя Омельяненка, наповнили нашу душу любов,ю до рідної країни, до народного мистецтва.



До вашої уваги корисні інтернет - посилання


"І на оновленій землі....." під такою назвою в нашому закладі дошкільної освіти пройшли літературні читання, які були присвячені вшануванню видатного класика поезії, прозаїка, етнографа, художника, великого Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. У свідомості кожного громадянина України                     Т. Г. Шевченко займає місце національного героя. Педагоги читали твори, в яких великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України. Його твори і сьогодні надихають нас на боротьбу з ворогом за нашу славну, незалежну державу.

 


В закладі освіти "Дніпряночка" пройшов майстер - клас на тему "Народна іграшка в роботі з дітьми раннього і дошкільного віку".  Педагоги презентували приклади використання українських, власно виготовлених, народних іграшок під час різних форм освітньої діяльності. При цьому проявили велику майстерність і творчість.


Як ознайомлювати дошкільників з народними та державними символами? Які методи, прийоми, засоби для цього краще вибрати? Відповіді на ці запитання педагоги закладу дошкільної освіти  отримали сьогодні  під час проведення однієї із форм методичної роботи, як "Літературна газета". Вихователі продемонстрували приклади організації освітньої діяльності з дітьми різних вікових груп щодо ознайомлення з державними та народними символами, використовуючи " літературну газету" . Кожна група підготувала своє бачення ознайомлення з даною темою. При цьому всі проявили   творчість, високий рівень знань з виховання у дітей національно - патріотичних почуттів.



Консультація для вихователів


Методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану

( лист МОН від 02.04.2022 № 1/3845-22  )

Download
Rekomendatsii_ZDO_2022_Pedrada (1).pdf
Adobe Acrobat Document 214.7 KB
Download
Dodatok_ZDO_rekomendatsii_2022_Pedrada (
Adobe Acrobat Document 494.1 KB

Результати моніторингу якості освіти