Якщо дитина відмовляється від їжі

Відмова дитини від їжі завжди турбує батьків. Насамперед слід з'ясувати причину такої відмови. Часто дошкільники, аргументуючи свою відмову, говорять:" Мені це не подобається!". Цим вони лише заявляють про своє право приймати рішення. Іноді батьків непокоїть, що їхня дитина не отримує достатньої кількості поживних речовин і час їжі. Тому і бігають за нею з ложкою в руці. А дитина відмовляється їсти просто тому, що не голодна.Пропонуємо турботливим батькам кілька порад,  як діяти в тій чи іншій ситуації.

·         Намагайтесь зрозуміти причину поганого апетиту дитини або, навпаки, підвищеної потреби в їжі. Часто відмова їсти і погіршення апетиту залежить не від якості або смаку, а  від таких чинників, як нежить, погане відчуття запахів, не комфортні умови, конфлікти чи стресові ситуації тощо.

·         Проконсультуйтеся з педіатром, якщо дитина страждає на часті дисбактеріози. Надмірна перебірливість у їжі може спричиняти неприємний досвід вживання страв чи продуктів, після яких у дитини з'являлися больові відчуття.

·         Не обіцяйте дитині щось в обмін на повністю спожиту       страву, не озвучуйте погроз наприклад:" Їж, а то Марійка з'їсть"," Не будеш їсти- не підеш на прогулянку",- оскільки це знижує цінність їжі та важливість процесу її вживання.

·       Не вмовляйте, не залякуйте  та не відволікайте дитину іграшками, читанням книг, іграми, аби вона з'їла порцію. Це призводить до формування неприйнятних звичок у процесі харчування.

·       Не перегодовуйте дитину,адже вона з'їдає стільки, скільки потребує її організм у певному віці.

·       Застосовуйте прийом « активного слухання», якщо дитина відмовляється від їжі через утому або  засмучення. У такому разі покажіть дитині, що чуєте її й розумієте її переживання.  Запропонуйте дитині допомогу, озвучивши її відчуття :" Ти стомився, тобі сьогодні складно. Хочеш, я допоможу тобі і  погодую?"

·       Відтермінуйте прийом їжі, якщо дитина втомлена або засмучена. Результатом мудрої, стриманої поведінки дорослого стане те, що дитина передумаєте і почне їсти.

·       Подбайте про те, щоб у дитини закріпилися правильні харчові звички і що вона набула досвіду незалежного вибору й сама вирішувала, голодна вона чи ні.

·       Закріпіть за кожним членом сім'ї своє місце, сформуйте своєрідний ритуал, що налаштовує наприклад на прийом їжі. Режим і стабільність заспокоюють дитину.

·        Започаткуйте традицію збиратися для прийому їжі за сімейним столом. Коли дитина побачить, що всі з апетитом  їдять різні страви, вона навряд чи захоче опинитися  осторонь.

Насолоджуйтеся їжею самі і тактовно привчайте до цього дітей!

 

                                                  Смачного!